Zahradní nábytek, který vám nesmí chybět

Připravte svoji zahradu na to, že na ní strávíte letošní léto. Zařiďte si ji stejně jako obývací pokoj. Avšak tím správným zahradním nábytkem.

Relaxaci doma, třeba pod vaší starou jabloní, přijdete určitě velice rychle na chuť. Potřebujete však k tomu vhodný zahradní nábytek. Sezení na starých plastových židlích postrádá styl, ležet na zahradě na dece zas není příliš pohodlným. Zahrady dnes přebírají funkci kuchyní, jídelen, obývacích pokojů i dětských heren. Co vše potřebuje ta vaše?

Zahradní altány pro každé počasí

Pořád jste nepostavili pergolu či terasu? Nedělejte si ze zahrady staveniště. Kupte si hotový zahradní altán. Pod altán se dá umístit stůl se židlemi a rovněž jiné pohodlné sezení. Altány se dají pořídit i s bočnicemi, které vás ochrání před nepřízní počasí i před nočním chladem.

Jídelní stůl nejen pro celou rodinu

Není nic úžasnějšího než posnídat, poobědvat či povečeřet na zahradě pod širým nebem. Myslete na to, že se ke stolu musí vejít nejen všichni členové domácnosti, ale i někdo navíc, když se staví příbuzní, kamarádi nebo sousedi. Skvělý je nábytek z tropického dřeva, který se ošetřuje oleji na tvrdé dřevo, zcela bezúdržbovými jsou nábytek z hliníku a polyratanu. Nezapomeňte na pohodlné polstry, ani na bednu, do které je budete odkládat.

Sedací souprava a lehátka udělají ze zahrady obývací pokoj

Největší pohodlí si užijete na zahradní sedací soupravě. Připomíná klasickou sedací soupravu, zejména když jde o velkou sestavu ve tvaru L. Na soupravu patří opět polstrování, vše mohou stylově doplnit různé polštářky a samozřejmě zahradní konferenční stolek.

Druhým kouskem, který vašemu zahradnímu obýváku nesmí chybět, jsou pohodlná zahradní lehátka. Skvěle se na nich nejen chytá bronz, ale i čte či popíjí odpolední káva.

Bez houpačky to není ono

Kde však bude nakonec celá rodina sedávat nejraději, je zahradní houpačka. Zamilují si ji děti i dospělí. Skvěle se na ní sedí i odpočívá v leže, třeba po dobrém obědě. Houpačky se nabízí dřevěné i kovové. Ty častěji. Většinou mají stříšku, která vás chrání před prudkým sluníčkem a dělá příjemný stín. Zahradní houpačky s polstrováním jsou pohodlnější, ty bez něj však praktičtější. Nemusíte poměrně velký polster neustále schovávat před deštěm.

Nakonec nezapomeňte na děti

I děti potřebují své zázemí na zahradě. Vytvořte jim tam prostor na hraní. Zamilují si dětský zahradní domek, houpačku, klouzačku i pískoviště. Hrací domeček je ale naprostý základ.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.