Moderní předsíně: Inspirace pro její zařízení

Předsíň

Předsíň je jednou z nejvyužívanějších místností v celém domě či bytě. Procházíme jí i několikrát denně. Odkládáme si zde své věci, vítáme zde návštěvy apod. Problém ale často nastává s tím, že nevíme, jak předsíň správně vybavit. Poradíme vám, jak na to. Pokud dodržíte několik základních pravidel, stane se i vaše předsíň funkční místností a ne místem s nedostatkem prostoru.

Na barvě rozhodně záleží

Předsíň je poměrně malá místnost. Proto je velmi důležité to, jaké barvy se v ní nacházejí. Důležité je, aby předsíň působila prostorně a příjemně. Proto je nutné volit světlejší barvy. Pro výmalbu předsíně se skvěle hodí například odstíny žluté, oranžové a zelené. Dobře vypadá i výmalba bílá. Stejná pravidla platí i pro barvu nábytku. Opět volte světlejší tóny. Při výběru nábytku se zaměřte na jeho kvalitu. Nábytek by měl být vyroben z odolných materiálů. Nejvhodnější je nábytek z masivu nebo i nábytek z lamina.

Co nesmí v předsíni chybět?

Módní trendy v oblasti předsíně inspirace hovoří jasně. V předsíni by měl být umístěn jen funkční nábytek, který slouží k odkládání svršků nebo bot. Základem je botník. Ten je nejlepší uzavřený. Obyčejné odkryté botníky totiž vzbuzují dojem nepořádku. Podobě je to i s věšáky. Lépe uděláte, pokud si pořídíte věšákovou skříň a do té budete odkládat svršky členů rodiny. Pro případ návštěvy umístěte několik háčků na zeď. Pokud je to možné, dejte do předsíně také křeslo, na které si sednete při obouvání.

Doplňky musí být!

I v předsíni nesmí chybět doplňky, protože ty vytvářejí opravdovou atmosféru bydlení. Nemělo by chybět velké zrcadlo, ve kterém se zkontrolujete, než vyrazíte ven. Dále také příjemná vůně – například vonné svíčky. Do předsíně se hodí i květiny. Předsíň můžete vyzdobit i fotografiemi vaší rodiny.

Autor úvodního obrázku: Renaud Camus

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.