Plastová střešní krytina

Hned na začátku musíme uznat, že plastové střešní krytina u nás nejsou příliš rozšířené. Pokud nějakou plastovou střešní krytinu někde uvidíte, často se jedná o střešní krytinu altánu, parkovacího stání nebo jiné malé užitkové stavby. Méně časté je však jejich využití u rodinných domů. Řekneme si hlavní důvody, proč tomu tak je a proč se ani v nejbližších letech situace v neprospěch pálených střešních tašek neotočí.

Hlavní nevýhody plastových střešních krytin

Nevýhod plastových střešních krytin je hned několik. Mezi často zmiňované je jejich nízká odolnost vůči požáru a především vůči povětrnostním podmínkám. Jsou zaznamenané případy, kdy plastová střešní krytina byla po vizuálně stránce po 2 až 4 letech zcela znehodnocena UV zářením a působením vlhka a mrazu.

Další nevýhodou plastových střešních krytin jsou pak jisté vizuální vlastnosti, kdy musíte překousnout ,že máte na střeše stále jen plast a nikoliv kvalitní střešní pálenou tašku od značek jako Bramac nebo Tondach.

Kde lze plastové střešní krytiny využít?

Kam však naopak můžeme plastové střešní krytiny doporučit jsou, jak jsme již zmínili, různé altány, parkovací místa, stříšky nad vchod a jiné střechy menšího charakteru, u kterých převládá především důraz na užitek a nízkou pořizovací cenu.

Z jakých materiálu se plastové střešní krytiny vyrábí?

Na výběr tak máte levné a nepříliš kvalitní střechy z PVC materiálů, případně kvalitnější polyester nebo polykarbonát. Ochrana vůči povětrnostním vlivům je především u polyesteru a polykarbonátu výrazně lepší.

Plast na rodinný dům? V případě EUREKO zcela jistě!

Kromě altánů a parkovacích stání však přeci jen existuje jedna specifická oblast, ve které plastové střešní krytiny vynikají. Jedná se o umělou břidlici, resp plastové střešní krytiny tmavé barvy, jejichž šablona má stejný reliéf jako přírodní kámen břidlice. Střechy EUREKO z této „umělohmotné břidlice“ jsou pak k nerozeznání od těch skutečných.

Plastové střešní krytiny od EUREKO a Lanitplast

Zatímco Lanitplast je hlavní volbou ve chvíli, kdy zastřešujete výrobní halu nebo menší užitkovou stavbu, střešní krytina EUREKO vyrábíme exkluzivnější imitaci černé břidlice určenou především pro střechy rodinných domů.

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.